racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > Benalla

Benalla

Racecourse Details

Name Benalla
Address Benalla, VIC 3672
Country Australia
Code Mixed
Surface Turf
Benalla  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 12:55 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Ghosted L.W.German W.Brisbourne
1 Awesome Storm J.Martin C.J.Calthorpe
2 Michigan J.Childs M.D.Moroney
3 Shame Shame Shame Z.Spain Anthony & Sam Freedman
4 Gunmetal Girl (Nz) B.Mertens P. & P.Snowden
5 Zoulon J.Noonan D.O'prey
6 Kermy P.M.Moloney P.J.Stokes
7 Elysees Field M.Rodd L.T.Kavanagh
8 Tassel M.Walker J.A.Cummings
9 Ranceski B.Higgins S.C.Bottomley
10 Grand Pope N.R.Ryan
11 Granturismo D.J.Dunn L. & T.Corstens
12 Mafiore J.Bowditch K.L.Durden
13 Narrabri Coco J.Philpot K.Rawiller
NR Burgundy Rules C.D.Symons L.J.Mcgill
NR Crown Of Melbourne W.T.Price Tom Dabernig & Ben Hayes
NR Johnny Thunder F.W.Kersley M.D.Moroney
Fin.
Race 2 Results 13:30 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Augmentation N.Punch A.Mccabe
1 Space Cowboy M.Rodd P. & P.Snowden
2 Sunday Habit L.W.German P.F.Maher
3 Bethpage Z.Spain Mick Price & Michael Kent (Jnr)
4 Unique Bambino A.Lynch F.J.Stockdale
5 Love Sick W.T.Price L. & T.Corstens
6 Totality N.Callow Tom Dabernig & Ben Hayes
7 Charminar (Nz) J.Bowditch M.A.T.Kavanagh
8 Little Zipper - Brian & Ashley Mcknight
9 Bomberz Toyz F.W.Kersley J.& C.Ledger
10 Dr Schultz H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
11 Golden Cat B.Higgins M.Cornish & D.Gaskin
12 Infinite Gold Z.Spain J.L.Crosbie
14 Zoeasy R.Beattie D.S.Archard
NR Huckleberry J.Childs Ken & Kasey Keys
NR Jana J.Noonan J.A.Cummings
NR Mirkwood Forest P.M.Moloney P.J.Stokes
NR Secret Surprise L.W.German U.Clarke
NR Sharlie N.Callow N.R.Ryan
NR Tuffask B.Mertens T.Busuttin & N.Young
Fin.
Race 3 Results 14:00 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Black Ink M.Rodd D.Williams
1 Vampish L.W.German W.Brisbourne
2 Candler J.Bowditch B.E.Maher
3 Crisis Time J.Childs M.Cornish & D.Gaskin
4 O'reg J.Duffy A.Fitzgerald
5 Streets Of Suemori P.M.Moloney J.F.Moloney
6 Rock The Sea (Nz) Z.Spain T.Busuttin & N.Young
7 Goldenrod (Nz) C.Hall B.Mcgrath
8 Villianaire R.Beattie C.J.Davis
9 Run Dance Fly B.Higgins M.Brown
10 It's War J.Noonan J.& C.Ledger
11 Mythical Goddess C.Quilty H.N.Maclean
12 Adorn The Truth A.Lynch R.J.Waddell
13 Next Edition H.T.Coffey J.& C.Ledger
14 Regal Bellarina F.W.Kersley M.S.S.Cumani
NR Cosmology A.Bryan R.K.Challis
NR Flat Kapper D.J.Dunn J.W.Edwards
NR Kookaburra M.J.Lloyd S.P.Nichols
NR Lots Of Attention W.T.Price E.Jusufovic
NR Sarwatte B.Higgins S.C.Bottomley
Fin.
Race 4 Results 14:30 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Bobsled L.Lafferty R.J.Laming
1 Encumbrance L.W.German U.Clarke
2 Under His Eye J.Childs D.J.Bourne
3 Sweet Karolina B.Mertens L. & T.Corstens
4 Wilson Won - R.J.Laming
5 Argus J.Martin M.Payne
6 Miss Conspicuous M.J.Lloyd M.E.Huglin
7 Van Cleef H.T.Coffey Anthony & Sam Freedman
8 Redabout C.Caserta G.R.Webb
9 Tina Sparkle J.Duffy Tom Dabernig & Ben Hayes
10 Whitsunday R.Beattie C.J.Davis
NR Cerveau J.Philpot E.J.Grogan
NR Competitor N.Callow P.Payne
NR Femme Americain J.Keating A.L.Goble
NR Koscina M.J.Cartwright J.T.Conlan
NR Magic Czech J.J.Lloyd M.Freedman
Fin.
Race 5 Results 15:00 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Miss Madec L.W.German W.Brisbourne
2 Gaudi Girl M.J.Lloyd S.P.Nichols
3 Ultimate Edition F.W.Kersley J.& C.Ledger
4 Ferago J.Duffy J.A.Fraser
5 Screwdriver W.T.Price Tom Dabernig & Ben Hayes
6 Jimmy Girl Z.Spain K.J.Aldous
7 Delayed Launch (Nz) B.Mertens J.R.Mcardle
8 Rudimentary M.J.Cartwright L. & T.Corstens
9 Okra J.Duffy A.Fitzgerald
10 Artillery Force B.Higgins K.Harris
11 Medician Miss P.M.Moloney P.J.Stokes
12 Blacktown M.Rodd P. & P.Snowden
13 Defiant Caesour J.Noonan L. & T.Corstens
14 Khanion Bay S.Hunter P.W.Burgun
NR Adonis Kick P.M.Moloney P.Gelagotis
NR Dubawi Prince Z.Spain T.Busuttin & N.Young
NR Miss Mask D.K.Binaisse
NR Not By Nature (Nz) N.Callow P.Payne
NR Relishing Time J.Childs Ken & Kasey Keys
NR Suvero Z.Spain Anthony & Sam Freedman
Fin.
Race 6 Results 15:30 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Tycoon Dreaming - A.Dale
2 Lady J.Noonan G.W.Egan
3 Jet Jackson S.L.Payne M.J.Gibson
4 Hay Cliffy J.Bowditch A.G.Pace
5 Bella Amore Z.Spain Mick Price & Michael Kent (Jnr)
6 So Astounding J.Martin M.Payne
7 Defend - J.J.Julius
8 Cincinnati Red (Nz) M.Rodd L. & T.Corstens
9 Commanding Witness E.M.Brown S.Walker
10 Molly Magic J.Duffy S.Thompson
11 Betty Of Grable (Nz) P.M.Moloney C.W.Little
12 Hochadel L.W.German R.K.Schiffer
13 Mutual Respect J.Noonan A.Noonan
NR Encanto H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
NR Enduring Love M.J.Cartwright C.Maher & D.Eustace
NR Great Bay D.J.Dunn B.E.Maher
NR Just You (Nz) L.Lafferty K.L.Durden
NR Miss Skeptical B.Higgins M.Brown
NR Rugged Roy N.Callow Tom Dabernig & Ben Hayes
NR Wynsome Maid J.Childs Ken & Kasey Keys
Fin.
Race 7 Results 16:00 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Sly Samba Deer M.J.Lloyd R.A.Osborne
2 Marcheechi M.Rodd L. & T.Corstens
3 So Let's Toast J.Bowditch J.R.Mcardle
5 Foxy Azz G.W.Egan
6 Free Folk H.Grace J.& C.Ledger
7 Sasayuri L.W.German S.S.Cunningham
8 Snows Bro J.Childs S.R.Cameron
9 Phyla Vell E.M.Brown J.W.Price
10 Something Foxy H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
11 Material Mistress A.Bryan R.K.Challis
NR Annemiek D.J.Dunn M.A.Newton
NR Carwelkin L.Lafferty M.Thomas
NR Heavenley Bodied B.Mertens K.Harris
NR Judgement C.D.Symons L.J.Mcgill
NR Lady Magnus J.Martin C.J.Calthorpe
NR Spangirl J.D.Hill Mick Price & Michael Kent (Jnr)
NR Valentina Star M.J.Cartwright C.Maher & D.Eustace
NR Wind Force N.Callow W.Brisbourne
Fin.
Race 8 Results 16:30 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 All In A Day M.J.Cartwright J.R.Mcardle
2 Wave Reviews (Gb) S.Hunter P.W.Burgun
3 Major Gowen J.Bowditch Tom Dabernig & Ben Hayes
4 Chase On The Case B.Higgins M.Brown
5 Ready By Design B.Mertens Anthony & Sam Freedman
6 Brazen Force Z.Spain Mick Price & Michael Kent (Jnr)
7 Big Brew F.W.Kersley M.A.T.Kavanagh
8 Prism J.Duffy Tom Dabernig & Ben Hayes
9 Royal Music (Ire) M.J.Lloyd R.A.Osborne
10 Spanish Poet M.Walker P.F.Maher
11 Don't Make Me Wait J.D.Hill N.F.Kennedy
12 Scriba L.Lafferty P.Payne
13 Reggae Roc J.Childs R.C.Archard
14 Chesterton (Nz) L.W.German B.Mcgrath
NR Antagoniser M.Rodd M.A.T.Kavanagh
NR Desert Dreamer M.J.Cartwright C.Maher & D.Eustace
NR Kipketer J.Noonan J.R.Mcardle
NR Medieval Miss N.Callow P.Payne
NR Montalbano D.J.Dunn K.L.Corstens
NR Quattro Gatti B.Higgins M.Laurie
Fin.
Race 9 Results 17:00 25-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Rainbiel J.Childs A.B.Chibnall
2 The Last Charge B.Mertens K.L.Corstens
3 Tragic Z.Spain Anthony & Sam Freedman
4 Smokin' Salmon H.T.Coffey R.A.Osborne
5 Lady Day S.Hunter P.W.Burgun
6 Lord Sundowner M.J.Lloyd R.G.Tait
7 Sham I Am J.Philpot R.J.Matthews
8 The Great One P.M.Moloney P.Gelagotis
9 Mishe Mokwa - Tom Dabernig & Ben Hayes
10 Play Master D.J.Dunn P.J.Smith
11 Thunderdome J.Noonan L. & T.Corstens
NR Almas A.Lynch T.N.Davies
NR Chipsaredown J.Duffy S.Thompson
NR Equally Wild C.Caserta J.A.Rooney
NR Lodestar - C.W.Little
NR Mister Hay Zee M.Rodd B.J.Goodwin
NR Red Octane A.Bryan E.W.Nichols
NR Shadow Goddess N.Callow P.Payne
NR Thunder Pace B.Higgins S.Walker

Hotels near Benalla racecourse