racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > Echuca

Echuca

Racecourse Details

Name Echuca
Address Echuca, VIC 3564
Country Australia
Code Harness
Surface Turf
Echuca  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 12:00 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Ringside Rossa D.Yendall R.D.Griffiths
2 Danny's Sparkle J.Martin M.Freedman
3 Esprit's Reward D.Holland D.S.Archard
4 Miss Clicquot H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
5 Princess Tina D.Moor M.Ellerton & S.Zahra
6 Far Too Tempting L.Neindorf L. & T.Corstens
7 Wonderful Phrase J.Fry P. & T.Templeton
8 Sheeza Tilly S.L.Payne N.A.Blackiston
9 Gipsy Lakeside T.Stockdale Tom Dabernig & Ben Hayes
10 Twins B.Rawiller J.A.Cummings
11 Dream Dreamer J.Childs J.R.Mcardle
12 Loburn Lass C.Newitt T.Busuttin & N.Young
13 Holyfox M.Poy L. & T.Corstens
Fin.
Race 2 Results 12:35 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Faithless (Nz) J.D.Hill K.L.Corstens
1 Zooming Zebra M.Poy R.A.Osborne
2 Glamdam (Nz) D.J.Dunn T.Busuttin & N.Young
3 Licciardi D.Yendall L. & T.Corstens
4 Miss Kingston L.Neindorf Anthony & Sam Freedman
5 Murambie Miss J.Bowditch M.A.T.Kavanagh
6 Outline B.Rawiller J.A.Cummings
7 Something Grand D.Holland J.A.Scott
8 Tonnarella J.Childs Tony & Calvin Mcevoy
9 Malted Missile H.T.Coffey R.D.Griffiths
10 Eight Angels C.Newitt J.W.Scott
NR Divine Diosa D.Moor M.Ellerton & S.Zahra
NR Future Force J.D.Hill P. & P.Snowden
Fin.
Race 3 Results 13:10 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Good And Proper D.Moor M.Ellerton & S.Zahra
2 Chocwedge P.M.Moloney M.J.Lindsay
3 Sheeza Factor J.Fry P. & T.Templeton
4 Ziyadah J.Bowditch S.A.Dwyer
5 Loco Mojo J.Childs S.P.Nichols
6 All In A Day T.Stockdale J.R.Mcardle
7 Might Be Magic J.Peat
8 Lettie Lutz D.Holland S.H.Eden
9 Dancingmiracle F.W.Kersley M.S.S.Cumani
10 Venga J.Martin A.K.Macpherson
11 Abarbanel J.Duffy C.A.Weeding
12 Solving C.Newitt S.R.Cameron
13 Sunshine Girl D.Yendall Amy & Ash Yargi
NR Bricabrac Julie J.Keating J.W.Scott
NR Femme Americain A.K.Kelly A.L.Goble
Fin.
Race 4 Results 13:45 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Peejay's Off (Nz) T.Stockdale T.Busuttin & N.Young
1 Yulong Holiday (Nz) J.D.Hill Mick Price & Michael Kent (Jnr)
2 Kiss Me If You Can D.J.Dunn H.Powell
3 Slipintothis (Nz) J.Bowditch P.Payne
4 Speedy Akeedy D.Moor G.M.Johnstone
5 Second Nature J.Keating B.T.Malanczyn
6 Greatness Awaits B.Rawiller L. & T.Corstens
7 Bloodwood (Nz) J.Childs S.R.Cameron
8 Cerveau J.Philpot E.J.Grogan
9 Bolden Beau T.M.Nugent M.Cornish & D.Gaskin
10 Riverlea Adventure M.J.Lloyd N.J.Allport
11 Whitsunday P.M.Moloney C.J.Davis
12 Tokara Habu F.W.Kersley M.S.S.Cumani
13 Mo Tango H.T.Coffey B.Dunn
14 Kwahadi C.Newitt R.F.Donat
NR Javelina D.Holland D.S.Archard
NR The Siscos Kid J.Duffy H.Dwyer
Fin.
Race 5 Results 14:20 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 It's A Rah B.Rawiller L.F.Oliver
2 Macca's Hero J.Philpot J.A.Rooney
3 Volere J.Childs A.Dale
4 Toojay C.Newitt N.J.Hobson
5 Once Upon A Dream D.Holland M.S.S.Cumani
6 Swift Arrival J.Duffy C.A.Weeding
7 Solo Flight B.E.Grylls C.W.Hutchinson
8 Flight Risk J.Darose A.B.Logan
9 King Of Design T.M.Nugent M.Cornish & D.Gaskin
10 Bank Holiday J.Martin A.K.Macpherson
11 Equilite J.Keating T.G.Williams
NR Mishe Mokwa T.Stockdale Tom Dabernig & Ben Hayes
NR Sky Royale A.K.Kelly D.P.Kelly
Fin.
Race 6 Results 14:55 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Quiet Lucky D.Yendall W.M.Church
2 Can Star C.N.Rawiller L.J.Mcgill
3 Judge Jeanine M.T.Aitken S.Brown
4 Golden Esprit D.Moor M.C.Webb
5 Atunnah Courage T.J.Hope E.L.Haworth
6 Braddock J.D.Hill N.F.Kennedy
7 Underpass C.Newitt R.D.Cluning
8 Meteor's Man H.T.Coffey C.V.Kelly
9 Sly Samba Deer T.J.Bull R.A.Osborne
10 Kissee Mee J.Childs H.Powell
11 Tenacity Miss D.Holland T.D.Conlan
12 Good Days L.Neindorf C.J.Davis
NR Rock'n'rollrock M.J.Lloyd M.A.Newton
NR Spears P.M.Moloney D. & C.Feek
Fin.
Race 7 Results 15:30 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Uno Veloce J.Bowditch L.M.Kennewell
2 Sig Positano T.J.Hope P.Payne
3 Cape Etoile (Nz) L.Neindorf C.Chan
4 Sodalite D.Holland S.H.Eden
5 Roger's Day J.Fry G.A.Osborne
6 Manhattan Sting M.Poy H.Dwyer
7 Big Boy's Girl J.Martin K.P.Hann
8 Buddy For Nothing - S.C.Field
9 Porky Pine M.J.Lloyd M.Thomas
10 Cowboy D.Yendall S.A.Dwyer
11 Cosmosnip C.Newitt C.A.Mcgillivray
12 Circulate - B.Tootell
NR Helicopter J.Lorensini A.J.Shillito
NR Laughing Joe J.Childs A.Alexander
NR Nebaraz T.Stockdale T.Busuttin & N.Young
NR Our Free Will J.Keating B.M.Bamford
NR Prince Of Helena J.Duffy C.A.Weeding
NR Reptilian Rider B.Rawiller A.J.Corboy
Fin.
Race 8 Results 16:05 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Just Jake D.J.Dunn H.Powell
2 Aandenking C.N.Rawiller E.W.Ewert
3 Detentore (Nz) J.Duffy A.Dale
4 Onehundred Percent L.Lafferty M.R.Sues
5 Sister Hazel - C.J.Davis
6 Georgina Louise J.D.Hill G.A.Thornton
7 Exclusive Saturday T.J.Bull K.J.Talent
8 Purrfect Scent J.Fry P. & T.Templeton
9 Banja Luka - B.A.Bunfield
10 Japanese Slipper D.Holland R.C.Archard
11 Sostenido (Nz) B.Rawiller A.J.Shillito
12 King's Hand M.J.Lloyd J.D.Pearson
13 Lady Cellarbration C.Newitt D.C.Schmitt
14 Brunot P.M.Moloney J.F.Moloney
NR Cordoba D.Yendall R.Maund
NR Destination Rocks J.Childs A.Dale
NR Feel The Beat (Nz) A.K.Kelly A.S.Campbell
NR Never Back Down T.M.Nugent G.Strang
NR Sharkski - E.J.Grogan
NR Think Music D.Moor J.M.Selman
Fin.
Race 9 Results 16:40 26-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Pieropan J.Fry J.D.Warren
2 Betty Of Grable (Nz) P.M.Moloney C.W.Little
3 Mischinka D.J.Dunn P.J.Smith
4 Mr Drew C.N.Rawiller L.Masnyj
5 Deyama J.Childs P. & T.Templeton
6 If You Will B.Rawiller R.A.Osborne
7 Hot Glory D.Yendall U.Clarke
8 Simkin (Nz) L.Lafferty M.R.Sues
9 Geileis - A.Dale
10 All Dreams - R.C.Archard
NR Blonde's Day Out D.Moor G.M.Johnstone
NR Girl On A Train - C.Templeton
NR Irubi A.K.Kelly M.Ellerton & S.Zahra
NR Red Cracker D.Holland R.F.Donat
NR Reggae Roc J.Duffy B.J.Goodwin
NR Roederer C.Newitt S.H.Eden

Hotels near Echuca racecourse