racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > Park Hillside

Park Hillside

Racecourse Details

Name Park Hillside
Address Springvale, VIC 3171
Country Australia
Code Mixed
Surface Turf
Park Hillside  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 12:25 24-06-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Benyatta D.Dunn M, W & J.Hawkes
1 Parlophone D.Oliver Mick Price & Michael Kent (Jnr)
2 Kick It Baby B.J.Melham M.Laurie
3 Zesty Belle L.Nolen M.Ellerton & S.Zahra
4 Diamonds Inthe Sky N.Callow P.G.Moody
5 Donna Natalina - J.D.Sadler
6 Divine Caprice D.W.Stackhouse D. & B.Hayes & T.Dabernig
7 Sure Am Invincible J.Mott J.R.Mcardle
8 Award Winner C.Newitt A.Freedman
9 Tonnarella D.Thornton Tony & Calvin Mcevoy
10 Chavanne D.Holland G. & P.Dalziel
11 Holyfox M.Walker L. & T.Corstens
12 Euphegenia D.Dunn A.Noblet
NR Diamondesque D.Yendall P. & P.Snowden
NR Licciardi L.King L. & T.Corstens
NR Miss Bosetti C.Williams P. & P.Snowden
NR Paxos Miss J.M.Winks M.D.Moroney
NR Peggy Selene - C.Maher & D.Eustace
NR Quiller's Delight L.Riordan B.Stanley
Fin.
Race 2 Results 13:00 24-06-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Beatrix J.Noonan A.Noonan
2 Finesse Tess D.W.Stackhouse K.L.Corstens
3 Flirting M.Poy A.Freedman
4 High Risk J.C.Maskiell S.L.Trolove
5 Miss Hayworth W.T.Price M.D.Moroney
6 Ocean Drive D.Holland S.Keating
7 Gimme The Goss G.Cartwright H.Dwyer
8 The Natural D.Oliver Tony & Calvin Mcevoy
9 Madlenka D.Thornton G.A.Thornton
10 Chica Bonita B.Mertens M.C.Kent
11 Madam Etak T.J.Hope D.J.Mccarthy
Fin.
Race 3 Results 13:35 24-06-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Vistabelle (Nz) B.J.Melham H.Dwyer
2 Dance Ready W.T.Price S.P.Nichols
3 Scantoon D.Oliver G.M.Begg
4 Sebsilk D.Dunn J.D.Warren
5 Laybuy (Nz) D.W.Stackhouse M.D.Moroney
6 Tooradin J.Allen C.Maher & D.Eustace
7 Intellective D.Yendall M.J.Williams
8 Jimmy's Secret (Nz) M.Rodd S.W.Wilde
9 Motakhayyel L.Nolen D. & B.Hayes & T.Dabernig
NR Maserartie Bay C.Williams C.Maher & D.Eustace
NR Miroku B.E.Thompson P.J.Stokes
NR Walking Flying (Nz) J.Mott D. & B.Hayes & T.Dabernig
Fin.
Race 4 Results 14:10 24-06-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Mr Tipla (Nz) M.Poy T.Busuttin & N.Young
2 Moscow Mistress (Nz) W.T.Price H.Dwyer
3 Stocktaka (Nz) B.J.Melham M.Freedman
4 Key To The Mak (Nz) D.Oliver L.F.Oliver
5 Gasworx (Nz) M.Rodd G.A.Osborne
6 Darlamax D.W.Stackhouse M.C.Webb
7 Taberna B.Mertens T.Rogers
8 Patricia Anne (Nz) W.Gordon L.J.Mcgill
9 Kent Street C.Newitt P.A.Chow
10 Willby Rules L.King M.Raymond
NR Taksu J.Allen C.Maher & D.Eustace
Fin.
Race 5 Results 14:45 24-06-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Bartholomeu Dias (Gb) C.Williams C.Maher & D.Eustace
2 The Black Leopard (Nz) G.Cartwright H.Dwyer
3 So We Are L.Nolen P.J.Stokes
4 Main Stage (Nz) D.Oliver T.Busuttin & N.Young
5 Patch Adams D.Yendall A.J.Purcell
6 Our Peaky Blinders (Nz) M.Poy T.Busuttin & N.Young
7 Bedford (Nz) J.Mott A.Freedman
8 Savaheat (Nz) J.J.Lloyd Mick Price & Michael Kent (Jnr)
12 Nobu (Nz) B.J.Melham C.J.Waller
NR Master Shuhood (Ire) D.Thornton C.J.Waller
NR Reserve Street T.M.Nugent C.Maher & D.Eustace
Fin.
Race 6 Results 15:20 24-06-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Yulong Captain (Ire) J.Mott D. & B.Hayes & T.Dabernig
2 Lucabelle C.Newitt S.Ferchie
3 Meteor Light (Ire) M.Poy M.D.Moroney
4 Fanciful Toff T.M.Nugent C.Maher & D.Eustace
5 Pharrell (Nz) M.J.Cartwright N.J.Harnett
6 Desert Path (Gb) B.J.Melham C.J.Waller
7 Stellar Impact (Jpn) C.Williams G. Waterhouse & A. Bott
8 Takumi (Ire) A.J.Purcell
9 Flag Edition (Nz) M.Payne M.Payne
10 Crimson Ace D.Oliver T.Busuttin & N.Young
11 Nashville Sound J.Allen D.Bowman
12 Beau Balmain (Ger) L.W.German J.T.Conlan
13 Da Deputy D.W.Stackhouse D. & B.Hayes & T.Dabernig
NR Arctic Shock (Nz) N.Callow John & Chris Meagher
NR Berisha B.Mertens A.M.Sheehan
NR Budd Fox J.J.Lloyd H.Dwyer
NR Cernan (Gb) L.Nolen P.G.Moody
NR Converging F.W.Kersley M.S.S.Cumani
NR Shepard (Gb) L.Nolen P.G.Moody
NR The Statesman (Gb) T.J.Hope P.Payne
Fin.
Race 7 Results 15:55 24-06-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Bless Her D.Dunn S.H.Eden
2 Declare War C.Williams J.W.Edwards
3 Salty Kisses M.Rodd G.A.Osborne
4 Pinyin W.T.Price J.T.Conlan
5 Mockery M.J.Cartwright J.R.Mcardle
6 Island Daze T.M.Nugent G.M.Begg
7 Neurotic D.Oliver D.T.O'brien
8 Lady Solly M.Poy T.Carberry
9 Bombshell Belle D.Moor S.W.Wilde
NR Balle D'or B.J.Melham S.Morrish
NR Doves Cry J.J.Lloyd H.Dwyer
NR Flostar N.Callow C.W.Mcdonald
Fin.
Race 8 Results 16:30 24-06-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Wilde Gem M.J.Cartwright N.J.Harnett
2 Heyington Station B.E.Thompson P.J.Stokes
3 Sabotage (Nz) B.Rawiller S.W.Wilde
4 Snowfire D.Dunn M, W & J.Hawkes
5 Cataracta (Nz) T.M.Nugent C.Maher & D.Eustace
6 Yeldarb T.J.Hope D.J.Mccarthy
7 Zaidin W.T.Price D.R.Brideoake
8 Mean Mister L.King J.J.Robinson
9 Falls (Nz) D.Oliver M.C.Kent
10 Bacchus C.Williams C.J.Waller
NR Alsvin G.Cartwright S.H.Eden
NR Good Therapy B.J.Melham C.W.Mcdonald
NR Rossman B.Mertens D.R.Brideoake
NR Scottish Rogue M.Poy T.Busuttin & N.Young

Hotels near Park Hillside racecourse