racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > Sale

Sale

Racecourse Details

Name Sale
Address Sale, VIC 3850
Country Australia
Code Mixed
Surface Turf
Sale  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 12:30 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Classy Pins (Nz) J.Kah C.Maher & D.Eustace
1 Little Town Blues M.Walker T.Busuttin & N.Young
2 Maddox D.W.Stackhouse J.F.Moloney
3 Gumnuts J.C.Maskiell J.A.Cummings
4 Miss Sarasota J.Mott J.R.Mcardle
5 Future Force - P. & P.Snowden
6 Queen Ryker J.D.Hill P. & P.Snowden
7 Criminal J.Mcneil A.Freedman
8 Symbolica L.W.German N.Dunn
9 Amorosity B.Mertens H.Dwyer
10 Trading Kisses J.C.Maskiell W.J.Kelly
11 Legal Zou L.Nolen D. & B.Hayes & T.Dabernig
12 Lastofthe Mohicans J.Mott J.R.Mcardle
13 Twins W.J.Egan J.A.Cummings
NR Argonauts D.Oliver D.T.O'brien
NR Deel Blaster E.P.Brown M.Laurie
NR Mighty Mary D.Thornton G.Eurell
Fin.
Race 2 Results 13:00 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Ernest J.Kah D.R.Brideoake
1 Foxgossip E.P.Brown M.Laurie
2 Ready To Indulge J.Mcneil C.Maher & D.Eustace
3 Stoke Lodge J.Mott D. & B.Hayes & T.Dabernig
4 Kogi Lass B.Mertens P.Payne
5 Airstream J.C.Maskiell A.M.Sheehan
6 Frag A.Lynch S.H.Eden
7 Fletcher's Mutiny (Nz) W.J.Egan D.T.O'brien
8 O'mahlo G.Cartwright T.Hughes
9 Quintus B.E.Thompson J.D.Warren
10 Shamboozle (Nz) W.Gordon P.G.Rocke
11 High Commission C.Blackshaw
NR Fenyx D.Oliver D.T.O'brien
NR Gdansk D.W.Stackhouse Mick Price & Michael Kent (Jnr)
NR John Barley Corn L.W.German K.F.Milham
NR Last Dream (Nz) K.M.Walters W.Walters
NR Magic Reset R.Mcleod N.R.Ryan
Fin.
Race 3 Results 13:30 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Category Five (Nz) J.Mcneil C.Maher & D.Eustace
2 Samurai Moon (Nz) D.Oliver D.T.O'brien
3 Quattro Gatti N.Callow A.Noonan
4 Sir Loft (Nz) D.W.Stackhouse J.Sandhu
5 Cautamente D.Thornton R.D.Griffiths
6 Lord Harry M.T.Aitken S.Brown
7 Kapher Darri K.M.Walters W.Walters
8 Vision Of Glory T.Stockdale L.Ablett
9 Takahe (Nz) T.M.Nugent B.I.Stanaway
10 No More Chills C.Hall R.Pecora
12 Well Well Well W.J.Egan D. & B.Hayes & T.Dabernig
NR Armodan J.Noonan Amy & Ash Yargi
NR Mamachi J.C.Maskiell W.J.Kelly
NR Stannary (Nz) B.Mertens M.C.Kent
Fin.
Race 4 Results 14:00 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Wristband M.Walker C.J.Waller
2 Sublime Diva P.M.Moloney C.W.Little
3 Fabalot (Ger) W.J.Egan D.T.O'brien
4 Ashworth (Gb) B.Higgins P.G.Moody
5 Prince Elvis J.C.Maskiell K.L.Southey
6 Could Be Amadeus A.Darmanin E.V.Musgrove
7 I'm Here Too M.Poy I.R.Hutchins
8 Classy One (Nz) K.M.Walters W.Walters
9 Costano Mille (Nz) B.I.Stanaway
10 Strike Me L.W.German G.L.Cross
11 Pacific Crest J.C.Maskiell B.I.Stanaway
NR Annandale G.Cartwright T.Hughes
NR Coombe Lane B.E.Thompson A.G.Rae
NR Forliah J.Mcneil C.Maher & D.Eustace
NR International Gem D.W.Stackhouse T.Furdetska
NR M'lady Lois D.Thornton G.Eurell
NR Takatoka E.P.Brown M.C.Kent
Fin.
Race 5 Results 14:30 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Nasukawa D.Oliver R.L.Hickmott
2 So Skilled J.Bowditch M.C.Webb
3 Nebaraz J.Mcneil T.Busuttin & N.Young
4 Galaxy Ghost M.Poy H.Dwyer
5 Kaarchi W.J.Egan P.Payne
6 Booze Free E.M.Brown M.W.Ryan
7 Joe's Pride A.Bryan R.Pecora
8 Rubyanna Jane M.Carson G.M.Carson
9 Unruly Student S.Wynne R.Manning
10 St Hilarion P.M.Moloney S.Hasan
14 That Said (Nz) K.M.Walters W.Walters
NR Imperial Lad T.Childs J.F.Moloney
Fin.
Race 6 Results 15:00 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Evil Cry A.Lynch A.S.Garraway
2 Caribbean Pearl D.W.Stackhouse J.D.Warren
3 Flirting L.Neindorf A.Freedman
4 Shush D.Oliver Mick Price & Michael Kent (Jnr)
5 Journeygirl B.Park M.D.Hinton
6 Firefight J.M.Winks M, W & J.Hawkes
7 Extending L.W.German B.G.Purcell
8 Coral Rose S.Tsaikos M.Farrugia
9 Hot Glory M.J.Cartwright U.Clarke
10 Zoushack L.Nolen D. & B.Hayes & T.Dabernig
11 Little Red Rooster S.Wynne R.Manning
NR Sapphire Crown (Nz) E.P.Brown C.W.Little
Fin.
Race 7 Results 15:30 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Elite Legacy J.Noonan A.Noonan
2 Ginger Jones J.Mcneil A.Noblet
3 The Crusha B.Mertens M.C.Webb
4 Well Sprung M.J.Cartwright L.Tolson & L.Proctor
5 Common Purpose W.J.Egan P.Payne
6 Queen Annabel L.Nolen R.J.Kelly
7 Neurotic D.Oliver D.T.O'brien
8 Elam S.Tsaikos M.Farrugia
9 Parwan Prince J.Darose J.Darose
10 Ripplebrook B.Park S.L.Trolove
11 Gennady D.W.Stackhouse E.Jusufovic
12 Sagarra C.N.Rawiller R.D.Griffiths
NR Spirit Of Aquada N.Callow G.B.Andrews
Fin.
Race 8 Results 16:00 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Sovereign Award D.Oliver D.T.O'brien
2 Just Like Mum M.J.Cartwright M.Brown
3 Collectable J.Mott R.D.Griffiths
4 The Great Bratski T.M.Nugent C.M.Sexton
5 Zelsignoret J.Mcneil J.Sandhu
6 Last Dance G.Cartwright C.G.Murray
7 Pretty Bella M.Poy S.Hasan
8 Feeling Good B.E.Thompson P.R.Worthington
9 Oregon Dreamer (Nz) T.Stockdale T.Busuttin & N.Young
10 Across The Way J.Kah C.J.Littlefield
11 Think I'm Dreaming D.Thornton H.Dwyer
12 Jinda (Nz) J.Noonan C.F.Hyland
NR Wildwood Jade D.W.Stackhouse J.D.Warren
Fin.
Race 9 Results 16:30 09-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Firstclass Dreamer B.Higgins M.Brown
2 Somerset Maugham (Ire) D.Oliver D.T.O'brien
3 Pindi Pride B.Mertens P.J.Kramer
4 I'm Elated M.Poy B.R.Fox
5 French Success (Nz) J.Mott D. & B.Hayes & T.Dabernig
6 Sebring Star - P.Foster
7 Darlamax D.W.Stackhouse M.C.Webb
8 Earl Of Kendal (Nz) B.E.Thompson J.D.Warren
9 Barossa Kiss M.T.Aitken M.Brown
10 Really Swish E.P.Brown S.Brown
11 Entrez Boo (Nz) J.Mcneil J.Sandhu
NR Bowing (Nz) E.P.Brown M.Freedman
NR Charlie Road L.W.German E.Jusufovic
NR Mr Clarify (Nz) K.M.Walters W.Walters
NR West Wind (Nz) M.J.Cartwright C.Maher & D.Eustace

Hotels near Sale racecourse