racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > Sportsbet

Sportsbet

Racecourse Details

Name Sportsbet
Address Ballarat, VIC 3352
Country Australia
Code Flat
Surface Turf
Sportsbet  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 12:25 20-05-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Cherry Tortoni W.J.Egan P.Payne
1 Just My Luck F.W.Kersley M.S.S.Cumani
2 French Boss T.Stockdale S.P.Nichols
3 Energy Within L.Nolen D. & B.Hayes & T.Dabernig
4 Timely Manner J.Noonan J.R.Mcardle
5 Sir Warwick M.J.Dee Mick Price & Michael Kent (Jnr)
6 Cherno Alpha B.E.Thompson P.J.Stokes
7 Koko Connection T.Stockdale T.Busuttin & N.Young
8 Camerata J.Mcneil A.Freedman
9 Overruled D.W.Stackhouse M.Ellerton & S.Zahra
10 Considerate D.Oliver D.T.O'brien
11 Smiling Dancer J.Childs C.V.Kelly
NR Alcyone M.Zahra J.A.Cummings
NR Benefactress (Nz) J.Kah M.Ellerton & S.Zahra
NR Halic B.Rawiller J.A.Cummings
NR Heeza Commander C.Newitt J.D.Sadler
NR High Resolution M.Poy C.J.Davis
NR Still Be Friends D.T.O'brien
Fin.
Race 2 Results 13:00 20-05-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Wild Vitality S.L.Payne R.D.Foster
2 Sublime Diva P.M.Moloney C.W.Little
3 Cabinho (Nz) D.Oliver Mick Price & Michael Kent (Jnr)
4 Lady Sheilack D.W.Stackhouse J.R.Mcardle
5 Whitsunday M.J.Lloyd C.J.Davis
6 Versaider D.Bates K.G.Mccartin
7 Mookatomique C.Hall M.F.Woodhouse
8 Vistabelle (Nz) R.Bayliss H.Dwyer
NR Intellective D.Yendall M.J.Williams
Fin.
Race 3 Results 13:35 20-05-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Vivid Art M.Zahra G. Waterhouse & A. Bott
2 Ronnani (Nz) D.Oliver S.B.Laming
3 Down Under Dancer N.Callow C.W.Little
4 Crunchie P.Payne
5 Elphin Court J.Noonan J.R.Mcardle
6 Time To Dazzle (Nz) M.J.Dee M.D.Moroney
7 Green Delight (Nz) J.Childs M.D.Moroney
8 Symphony Rose M.J.Lloyd C.J.Davis
9 War Dame D.Moor S.Pateman
10 Gwen's Gift M.Poy C.J.Davis
NR Anikery R.Bayliss D.Williams
NR Au Pair (Nz) T.Stockdale T.Busuttin & N.Young
NR Bel's Cliff D.W.Stackhouse U.Clarke
NR Rue Grande D.Bates A.Alexander
Fin.
Race 4 Results 14:10 20-05-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Bray Street Boss J.Kah W.T.Clarken
2 Naval Envoy B.E.Thompson D.K.Loos
3 Inspired Sun B.Rawiller V.L.Malady
4 Pink Angel N.Callow J.W.Edwards
5 Starden Lass M.J.Cartwright C.Maher & D.Eustace
6 Ocean Drive J.Noonan S.Keating
7 My Boy Nick W.T.Price J.Wicks
8 Perfect War J.Fry R.G.Symons
9 Oh So Rewarding D.J.Dunn B.J.Mccarthy
10 Careless Whisper L.Nolen D. & B.Hayes & T.Dabernig
NR Ourzacracker M.Poy C.J.Davis
Fin.
Race 5 Results 14:45 20-05-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Lansbrook M.Walker Mick Price & Michael Kent (Jnr)
2 Halcyon Dame M.J.Lloyd A.Alexander
3 Snittitude J.Childs L.Smith
4 Royalty M.J.Dee Tony & Calvin Mcevoy
5 Angel Lass W.T.Price R.D.Griffiths
6 Pure T.Childs J.F.Moloney
7 Cobain S.Wynne N.E.Shelton
NR Black And Tan M.Zahra C.Maher & D.Eustace
NR Deserved J.Kah M.S.S.Cumani
NR Moondancer (Nz) N.Farley M.J.Cunningham
NR Sapphire Crown (Nz) B.Prebble C.W.Little
NR Yeldarb A.Bryan D.J.Mccarthy
Fin.
Race 6 Results 15:20 20-05-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Arty Lucas M.J.Dee P.A.Preusker
2 Bee Tee Junior (Nz) C.N.Rawiller R.B.Cunningham
3 Steinbrenner (Nz) J.Bowditch M.Ellerton & S.Zahra
4 Slowpoke Rodriguez (Nz) T.J.Hope P.Payne
5 Jenkins C.Williams M.S.S.Cumani
6 Animator B.Mertens T.Busuttin & N.Young
7 Allano (Ire) M.Zahra S.R.Cameron
8 Crafty Devil J.J.Lloyd M.S.S.Cumani
9 Quality Approach J.Fry M.Freedman
10 Calypso Bay (Nz) A.Lynch D.Londregan
11 Eckhart (Nz) W.J.Egan P.Payne
12 Darvin (Ire) B.Rawiller M.J.Williams
NR Garbhan J.Kah B.Stanley
NR Meteor Light (Ire) J.Childs M.D.Moroney
Fin.
Race 7 Results 15:55 20-05-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Shahzade M.Zahra A.Freedman
2 Moscow Mistress (Nz) W.T.Price H.Dwyer
3 Nordic (Nz) M.J.Dee M.D.Moroney
4 Kent Street C.Newitt P.A.Chow
5 Zoubo D.Oliver D.T.O'brien
6 Darlamax R.Bayliss M.C.Webb
7 Lucky Wick J.Fry M.Freedman
8 Rock Tycoon J.J.Lloyd Mick Price & Michael Kent (Jnr)
9 Maliseet (Nz) M.Lawrence Mick Price & Michael Kent (Jnr)
10 So We Are C.N.Rawiller P.J.Stokes
11 Bianco Nuovo J.Childs M.D.Moroney
NR Lucky Fish M.J.Cartwright B.Stanley
NR Santelmo Fuego L.Lafferty S.W.Wilde
Fin.
Race 8 Results 16:30 20-05-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Orchidia (Ire) D.Bates A.Alexander
2 Persan J.Mcneil C.Maher & D.Eustace
3 Iowa Hawkeye M.J.Dee M.D.Moroney
4 Clever Blaze - S.B.Laming
5 The Regiment D.W.Stackhouse J.F.Moloney
6 Stylish Assassin B.Rawiller A.S.Campbell
7 Curly Burgin L.Lafferty D.J.Bourne
8 Trench Warfare (Nz) F.W.Kersley M.S.S.Cumani
9 Zoffany Rocket A.Lynch D.Londregan
10 Stable Me (Nz) W.T.Price Q.Scott
11 Buddy For Nothing C.Caserta S.C.Field
NR Brilliant Concept C.N.Rawiller M.J.Williams
NR Garimpeiro C.Newitt L.Smith
NR Possession W.J.Egan P.Payne
NR Wazuzu (Nz) J.Philpot R.L.Cully

Hotels near Sportsbet racecourse