racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > St Arnaud

St Arnaud

Racecourse Details

Name St Arnaud
Address St Arnaud, VIC 3478
Country Australia
Code Mixed
Surface Turf
St Arnaud  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 11:40 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Tango Gold (Nz) J.D.Hill Mick Price & Michael Kent (Jnr)
2 Periscope (Nz) D.Yendall P.F.Ryan Jnr
3 Superleggera (Nz) J.Fry P.F.Ryan Jnr
4 Outatown Lover M.K.Julius R.G.Symons
5 Force Me (Nz) L.Riordan N.Dunn
6 Clingstone Peach J.Philpot E.Bourke
7 Arizona Drifter H.T.Coffey D.O'sullivan
8 Scotch Sun C.Puls D.W.Whitworth
9 Exclusion Zone - M.W.Greig
10 Pacific Crest - B.I.Stanaway
13 Doormat Dominator L.King P.J.Cannon
NR Ambusher T.J.Bull R.A.Hockley
NR Cerveau N.Punch E.J.Grogan
NR Competitor J.Bowditch P.Payne
NR Ever Spring S.L.Payne M.Stephenson
NR It's Trumps M.J.Lloyd G.A.Osborne
Fin.
Race 2 Results 12:10 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Stirrup J.Bowditch M.Stephenson
2 Mallyumkin A.K.Kelly D.P.Kelly
3 Elite Princess T.J.Bull D.O'sullivan
4 Cimota J.D.Hill A.J.Dudley
5 Just Call Me James L.King Q.Scott
6 Sizzling Nymph L.Riordan A.H.Parker
7 The Ladies Man L.Lafferty L.Smith
8 Ride Of A Lifetime C.J.Calthorpe
9 Kumana J.Fry N.J.Hobson
10 Heart Of Equity C.Puls G.W.Bridges
11 Island Miss J.Duffy C.Fletcher
NR Dubian Myth M.Lawrence T.Romeo
NR King Of Siena T.J.Hope P.Payne
NR Three Wives C.Hall N.Roe
Fin.
Race 3 Results 12:45 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Valjeta L.Riordan N.Dunn
2 Billieo M.J.Lloyd M.Stephenson
3 Horse Ofwallstreet D.Yendall T.D.Kelly
4 Dependable Nite (Nz) W.T.Price A.H.Parker
5 Bloomin' Crafty C.Hall J.Barry
6 Takahe (Nz) L.Lafferty B.I.Stanaway
7 Dancing With Fire - B.I.Stanaway
8 Whitsunday L.King C.J.Davis
9 Copthorne C.N.Rawiller S.A.Mott
11 Revelry J.Lorensini T.L.Birnie
12 Strawberry Topping - A.R.Coffey
NR Alluring Heights M.K.Julius S.Lenehan
NR Melissa Kate (Nz) K.M.Walters W.Walters
NR Miss Marcie J.Robertson J.J.Robinson
Fin.
Race 4 Results 13:20 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Thoughts'n'prayers J.Lorensini T.Romeo
2 Santero T.J.Hope P.Payne
3 Laslett C.Puls N.J.Dyer
4 War Lady L.Riordan Mick Price & Michael Kent (Jnr)
5 My Girl Trudy J.Bowditch J.A.Gould
6 Scorch The Turf M.J.Lloyd J.A.Scott
7 Ankh Tillo M.Lawrence R.J.Linnell
8 Our Boy Cam C.N.Rawiller K.Rawiller
9 Flying Reward S.L.Payne B.Dowsett
10 Wave Of Success (Nz) M.K.Julius S.Lenehan
11 Gatillero B.I.Stanaway
NR Denhill J.Robertson S.Walker
NR Musically Gifted (Nz) Z.L.Lloyd N.J.Hobson
NR Silverback J.Fry R.B.Cunningham
Fin.
Race 5 Results 13:55 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Keep The Magic (Nz) M.J.Lloyd R.J.Linnell
2 Bellator N.Punch W.J.Kelly
3 Lightning Rider D.Yendall R.A.Hockley
4 Spinrich M.Lawrence B.E.Maher
5 Dilettante W.T.Price C.J.Calthorpe
6 Meteor's Man J.Philpot C.V.Kelly
7 Night Whisper Z.L.Lloyd N.J.Hobson
8 Miss Pickle J.Bowditch D.R.Smith
9 Anges S.L.Payne B.Dowsett
10 Anakyn Daraxes L.King E.J.Grogan
11 Illya P.A.Krelle
NR Maldestro L.Boyd A.Keenan
Fin.
Race 6 Results 14:30 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 King's Hand A.K.Kelly J.D.Pearson
2 We Want Frankie J.Lorensini A.W.Homann
3 The Presenter C.Hall N.J.Hobson
4 All Dreams L.Riordan N.R.Ryan
5 Lady Annabel (Nz) K.M.Walters W.Walters
6 Off Peak (Nz) L.Boyd S.Keating
7 Kodakhan M.K.Julius S.Lenehan
8 Takemehomemister M.J.Lloyd P.G.Williams
9 Arkamun L.Lafferty Q.Scott
10 Meet The Missus C.N.Rawiller P.Ioannou
NR Cosmic Scoop W.T.Price M.S.Fahler
NR Jocks K.L.Wilson
NR Mutin J.D.Hill N.J.Dyer
Fin.
Race 7 Results 15:05 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Legless Nick M.J.Lloyd G.A.Osborne
2 Exclusive Saturday C.Puls K.J.Adcock
3 Jack In The Ditch H.T.Coffey M.J.Smith
4 Danayi J.Bowditch R.D.Daniel
5 Duke Of Castille L.King S.S.Cunningham
6 Tempers Flare C.Hall N.J.Hobson
7 Good Thoughts J.Horner J.Horner
8 Under Our Spell A.K.Kelly D.P.Kelly
9 Zabextra (Nz) - W.Walters
10 Darken Up (Nz) - W.Walters
12 Mcgill (Nz) - A.A.Barber
14 Fantastic - S.Peters
NR Fine Evader W.T.Price D.O'sullivan
NR King Joey C.N.Rawiller J.J.Robinson
NR Rylstone J.D.Hill M.P.Trotter
NR Wolf King S.L.Payne G.T.Murphy
Fin.
Race 8 Results 15:45 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Wentwood (Gb) H.T.Coffey M.Raymond
2 Portland Jimmy (Nz) T.J.Hope P.Payne
3 Poet's Landing (Nz) T.J.Bull P.A.Preusker
4 Patch Adams J.D.Hill A.J.Purcell
5 Royal Performance L.Lafferty L.Smith
6 Pufnstuf E.W.Ewert
7 Costa Maya Z.L.Lloyd M.Pegus
8 Lucky Spinner A.K.Kelly C.V.Kelly
9 Bonville (Nz) L.Riordan D.S.Archard
NR Brigadier (Nz) K.M.Walters W.Walters
NR Cooter Cha Cha C.Puls D.A.Drust
Fin.
Race 9 Results 16:25 25-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Summer Lover C.Maher & D.Eustace
2 Goodbuy S.L.Payne R.Handyside
3 Lavrovsky J.Fry M.Jones
4 Celeritate Regem J.Lorensini G.A.Osborne
5 Champagne Pearl J.Philpot E.Bourke
6 Peddler Z.L.Lloyd N.J.Hobson
7 Nicantellya C.Puls N.J.Dyer
8 Highway To Success M.J.Lloyd N.J.Hobson
11 Kaphit N.Punch L.M.Cid
14 The Peninsular J.Bowditch D.E.Coombes
NR Try Pink C.Hall B.Mcgrath
NR Ultimate Shock (Nz) J.Robertson S.Walker

Hotels near St Arnaud racecourse