racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > Tatura

Tatura

Racecourse Details

Name Tatura
Address Tatura, VIC 3616
Country Australia
Code Flat
Surface Turf
Tatura  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 13:00 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Direction C.Newitt S.Hasan
1 Hellova Night N.Souquet A.J.Corboy
2 Johnny Thunder F.W.Kersley M.D.Moroney
3 Victoria Falls D.Moor M.Ellerton & S.Zahra
4 Raazou D.Holland L. & T.Corstens
5 Tateyama H.T.Coffey Tom Dabernig & Ben Hayes
6 Still Be Friends N.Callow D.T.O'brien
7 Lovethewayyoulie M.T.Aitken S.Brown
8 Fair Tina C.Caserta G.Brunsdon
9 Minna's Girl J.Philpot G.Brunsdon
NR Defence Force H.T.Coffey Tom Dabernig & Ben Hayes
NR Diamondsandpearls Z.Spain S.R.Cameron
NR San Mauritz L.Riordan M.Lawson
NR Shiny Star J.Duffy D.L.Mccrohan
NR Tall Boy B.Mertens P. & P.Snowden
Fin.
Race 2 Results 13:30 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Silversmith W.Gordon R.G.Symons
1 Little Caleb N.Callow R.L.Hickmott
2 Crystal Star D.Moor M.Ellerton & S.Zahra
3 Raise The Summit J.E.Benbow B.A.Bunfield
4 Jungle Sensation C.Newitt A.W.Homann
5 Pearl Song B.Mertens W.J.Kelly
6 Valoyd Rose J.Fry G.W.Egan
7 Kookaburra - S.P.Nichols
8 Joyous Tea H.T.Coffey Tom Dabernig & Ben Hayes
9 Lucky Rockstar - M.Thomas
10 Duchess Lily M.Lawrence J.M.Selman
NR Amazing Grace E.M.Brown K.G.Rousseaux
NR Cheeky Chipmunk L.Riordan R.A.Osborne
NR Cheyenne Beach M.Allen Robbie Griffiths And Mathew De Kock
NR Cliffs Of Bounty H.Grace J.& C.Ledger
NR Destiny Peaks C.Caserta K.J.Evans
Fin.
Race 3 Results 14:00 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Savabien (Nz) C.Newitt M.E.Huglin
2 Raphael B.Mertens J.R.Mcardle
3 Pulitzer Prize H.T.Coffey Tom Dabernig & Ben Hayes
4 Plucky Pirouette J.E.Benbow C.Jennings
5 Moon Water J.D.Hill Mick Price & Michael Kent (Jnr)
6 Our Tigersun N.Callow P.J.Stokes
7 Sister Cranach D.Holland W.Brisbourne
8 Dress Code Z.Spain J.& C.Ledger
9 Sniper Strike F.W.Kersley M.D.Moroney
10 Fortune Beau B.Higgins S.P.Nichols
13 Vappu J.Keating G.De Pasquale
Fin.
Race 4 Results 14:30 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Pinot Party C.Newitt Mick Price & Michael Kent (Jnr)
2 Sobriety D.Moor J.T.Conlan
3 Queen Maher B.Mertens D.R.Brideoake
4 Rasmussen H.T.Coffey Tom Dabernig & Ben Hayes
5 Folk Hero J.Fry Tom Dabernig & Ben Hayes
6 Poet Warrior B.Higgins J.R.Mcardle
7 Gaudi Girl J.E.Benbow S.P.Nichols
8 Doctor Timor M.Lawrence T.Romeo
9 Emiliano E.M.Brown Y.L.Harvey
10 Defining Lady L.Lafferty E.W.Ewert
NR Destiny Superdome C.Caserta K.J.Evans
NR King Of Design D.Holland M.Cornish & D.Gaskin
Fin.
Race 5 Results 15:00 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Bomber's Kiss D.Moor M.Ellerton & S.Zahra
2 Forex (Nz) D.Holland A.J.Corboy
3 Peejay's Off (Nz) P.M.Moloney T.Busuttin & N.Young
4 Force Me (Nz) L.Riordan N.Dunn
5 Evening Chaos H.Grace A.Carter-Smith
6 Betty's Reward T.J.Hope J.Sims
7 Clingstone Peach D.J.Dunn E.Bourke
8 Wilson Won J.E.Benbow R.J.Laming
9 Magic Kappy B.Higgins A.S.Garraway
10 Lastofthe Mohicans Z.Spain J.R.Mcardle
NR Comet Express (Nz) B.Mertens D.R.Brideoake
NR No Doubt About Him H.T.Coffey Tom Dabernig & Ben Hayes
Fin.
Race 6 Results 15:30 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Wave Reviews (Gb) S.Hunter P.W.Burgun
2 Lobster Noodles D.Holland L. & T.Corstens
3 Eyes Are Bay J.Fry H.Powell
4 Written Advice F.W.Kersley J.& C.Ledger
5 Sterling Acheeva J.D.Hill Amy & Ash Yargi
6 Master Designer (Nz) H.T.Coffey Tom Dabernig & Ben Hayes
7 Frank The Yank J.Duffy J.& C.Ledger
8 Chestnut Thunder Z.Spain J.Thompson
9 Bundoora N.Souquet S.A.Aldridge
10 Haleakala (Nz) K.M.Walters W.Walters
NR Highly Intrusive L.Lafferty C.Psaila
NR Lady Cellarbration C.Newitt D.C.Schmitt
NR Mr Drew C.Quilty L.Masnyj
Fin.
Race 7 Results 16:00 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Destination Rocks F.W.Kersley A.Dale
2 High Delta L.Lafferty C.Maher & D.Eustace
3 Rugged Roy N.Callow Tom Dabernig & Ben Hayes
4 Wild Choice (Nz) J.J.Lloyd R.J.Laming
5 Danbana N.Farley N.A.Blackiston
6 Fast And Ready D.Holland L. & T.Corstens
7 Shoot For Coomaah B.Higgins R.J.Laming
8 Tycoon Dreaming D.J.Dunn A.Dale
9 Baleka (Nz) K.M.Walters W.Walters
10 Think Music M.Lawrence J.M.Selman
14 Lady Annabel (Nz) - W.Walters
NR Bianbarnie T.Childs P.M.Sweeney
NR Fighting Luce C.Newitt C.J.Davis
NR Roar Z.Spain J.Thompson
Fin.
Race 8 Results 16:30 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Enrico Pallazzo D.Holland L. & T.Corstens
2 Elizano L.Riordan M.Laurie
3 Warrior Woman H.T.Coffey P.J.Stokes
4 The Boy Wonder (Nz) F.W.Kersley M.D.Moroney
5 Storming Eclipse J.J.Lloyd M.S.S.Cumani
6 Duke Of Castille - S.S.Cunningham
7 Zabextra (Nz) - W.Walters
8 Test A Day C.Newitt J.Thompson
9 Chaba Charli K.M.Walters W.Walters
10 Leven Lass (Nz) D.J.Dunn T.Busuttin & N.Young
12 City By Night M.Lawrence J.A.Schmidt
13 Sister Hazel - C.J.Davis
14 Wadeema's Girl H.Grace J.& C.Ledger
NR Ajay's Ace (Nz) L.Lafferty R.J.Laming
NR Redjina J.Philpot A.Yates
Fin.
Race 9 Results 17:00 02-10-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Volere A.Dale
2 Gorokan Express N.Callow W.Brisbourne
3 Lady Day S.Hunter P.W.Burgun
4 Tsushima A.K.Kelly M.Ellerton & S.Zahra
5 Carwelkin H.T.Coffey M.Thomas
6 Foxy Azz J.Fry G.W.Egan
7 Bellarine Beauty D.Holland L. & T.Corstens
8 Mystery Diamond J.Duffy M.Lawson
9 Phyla Vell E.M.Brown J.W.Price
10 Amani Farasi F.W.Kersley J.& C.Ledger
NR Equally Wild N.Souquet J.A.Rooney
NR Global Wonder J.D.Hill Mick Price & Michael Kent (Jnr)
NR Kissee Mee J.Fry H.Powell
NR Summer Lover L.Lafferty C.Maher & D.Eustace
NR Swizzle Sticks T.Childs G.A.Osborne
NR Valour Elite J.J.Lloyd A.Dale

Hotels near Tatura racecourse