racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > Warracknabeal

Warracknabeal

Racecourse Details

Name Warracknabeal
Address Warracknabeal, VIC 3393
Country Australia
Code Flat
Surface Turf
Warracknabeal  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 12:30 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Gingerson J.Fry S.Keating
2 Em Em D'ar W.J.Egan P.Payne
3 Geminids H.Grace A.Noonan
4 Elle Of A Breeze J.Martin A.J.Payne
5 Testardo L.Doodt A.J.Payne
6 The Phantom Bantam H.T.Coffey A.R.Coffey
7 Artie's Princess Z.Spain B.J.Mccarthy
8 Wild Rhapsody T.J.Bull P.A.Preusker
9 Clover Patch S.L.Payne R.D.Foster
10 Gatillero N.Farley B.I.Stanaway
NR Bishop Rock J.Childs M.D.Moroney
NR Our Boy Bailey J.D.Hill P.J.Hardacre
Fin.
Race 2 Results 13:00 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Marvellous May D.Moor S.W.Wilde
1 Shantara S.Vella K.Vella
2 Real Roy J.Lorensini K.Edwards
3 Lowanna Magic J.Childs P.A.Preusker
4 Arachnattack M.K.Julius S.Lenehan
5 Final Ovation L.Lafferty C.Cassar
6 Dancing With Fire N.Farley B.I.Stanaway
7 Blue Linen Girl T.J.Bull S.V.Gebert
8 Host Of Ideas K.A.Bohorun S.R.Fisher
9 No Gee Ess Tee K.J.Talent
10 Jacob D.Holland Michael & Luke Cerchi
11 Jester Monty J.Fry K.Edwards
12 Createyour Ownluck D.Holland A.Hinch
NR Atom Ant A.K.Kelly J.Duncan
NR Bright Morningstar B.E.Grylls G.A.Osborne
NR No Deposit W.T.Price L.E.Robertson
NR Travelling Soldier J.Martin G.L.Donaldson
NR Wife Free Zone W.J.Egan P.Payne
Fin.
Race 3 Results 13:30 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Defence Medal H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
1 Dirty Diary W.J.Egan P.Payne
2 Ize Fairdinkum J.Martin M.Freedman
3 Excuses Excuses D.Holland P.A.Preusker
4 Warrowie Rose H.T.Coffey A.R.Coffey
5 He's All Ready D.Moor D.Bowman
6 Silent Khan J.Lorensini N.Smart
7 Storming Princesse - K.G.Mccartin
8 Turf Belle J.Fry K.Edwards
9 I'm A Buonarroti G.Cartwright M.W.Young
10 Quiller's Delight L.Riordan B.Stanley
12 Golden Cat - M.Cornish & D.Gaskin
NR Legs Eleven S.L.Payne T.Hughes
NR Let's Atom Z.Spain S.R.Fisher
NR Lucas Pride J.Childs P.A.Preusker
NR Rip City L.King L. & T.Corstens
NR Scarlett Heart D.Smith C.Maher & D.Eustace
NR Stellar Witness D.Yendall S.W.Wilde
Fin.
Race 4 Results 14:00 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Enbarr D.Yendall M.J.Williams
2 Chilula (Nz) - S.A.Dwyer
3 Northern Woods (Nz) M.Poy H.Dwyer
4 Snowplough J.Martin M.Payne
5 Kal El (Nz) A.K.Kelly M.Freedman
6 Beau Belle J.Childs Mick Price & Michael Kent (Jnr)
7 Leica Secondchance D.Holland T.D.Conlan
8 Armodan - Amy & Ash Yargi
9 Ritratto Di Donna J.Andreou C.P.Diplock
10 Electrifying Lady P.M.Moloney M.D.Moroney
11 Sweet Pickings W.T.Price M.S.S.Cumani
NR Albenca Street J.D.Hill Mick Price & Michael Kent (Jnr)
NR Category Five (Nz) J.Lorensini C.Maher & D.Eustace
NR Chaparral Belle D.Moor A.J.Purcell
NR China Grove W.Gordon P.G.Rocke
NR Delegated L.King L. & T.Corstens
NR Lansdowne (Nz) S.L.Payne T.Carberry
NR Short 'N' Regal W.J.Egan S.Mccusker
Fin.
Race 5 Results 14:30 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Lunch Session D.Holland P.A.Preusker
2 Skilled Assassin H.T.Coffey C.V.Kelly
3 Beetwentynine D.Yendall P.A.Preusker
4 Royal Bower W.T.Price D.O'sullivan
5 Mark The Horse J.Martin M.Payne
6 Fratello D.R.Smith
7 Jealous Tycoon W.J.Egan A.J.Purcell
8 Cake Walker L.Lafferty C.Maher & D.Eustace
9 Centaines Portrait C.Hall J.Barry
10 Gaucho W.T.Price D.O'sullivan
11 Traintonowhere J.Childs P.A.Preusker
12 Cape Laa Di Da E.M.Brown S.Lenehan
NR Jeune Elvis J.Fry R.G.Symons
NR Mr Mischief W.J.Egan P.A.G.Jones
NR Sebsilk R.Mcleod J.D.Warren
NR Skyway Star D.Moor S.W.Wilde
NR Splendid L.Riordan B.Stanley
NR Stable Me (Nz) C.N.Rawiller Q.Scott
Fin.
Race 6 Results 15:00 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Go Ballistic J.Lorensini N.Smart
2 Red Cracker J.Fry R.F.Donat
3 Dixie Built J.D.Hill Michael & Luke Cerchi
4 Bright Belle D.Yendall M.A.O'leary
5 Viva Acheeva J.Childs T.D.Conlan
6 La Belle Epoque J.J.Lloyd J.J.Julius
7 Punk Princess L.Lafferty S.A.Dwyer
8 Mr Liberty T.J.Bull N.Smart
9 I'll Be Gone S.Lenehan
10 Courting Verity L.Doodt S.Keating
11 Rebel Excell W.J.Egan M.Freedman
12 Sweetgeorgia Brown M.K.Julius S.W.Wilde
NR Buchan Hoaks Z.Spain G.L.Donaldson
NR Earl Of Kendal (Nz) R.Mcleod J.D.Warren
NR Indian Rani (Nz) D.Holland P.A.Preusker
NR Stylish Assassin A.K.Kelly A.S.Campbell
NR Tee Train D.Moor S.W.Wilde
NR Thermeda M.J.Lloyd D.R.Smith
Fin.
Race 7 Results 15:30 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Star Finder J.Fry V.L.Malady
2 The Brickman D.Yendall T.D.Kelly
3 Astro Castro K.A.Bohorun A.J.Purcell
4 Sheriff's Way L.Riordan N.J.Hobson
5 Miss Prestigious - M.Cornish & D.Gaskin
6 Eaton J.Childs Michael & Luke Cerchi
7 Wasabi T.Childs J.Duncan
8 Anticipate M.J.Lloyd K.J.Talent
9 Our Dexter W.J.Egan D.R.Smith
10 Artie Fred W.Gordon P.G.Rocke
11 Pristine Image D.Moor S.W.Wilde
12 Power Of Many T.J.Bull P.A.Preusker
NR Crowned Lizzie Z.Spain D.Bowman
NR Grassmere Miss D.Holland A.J.Chambers
NR Helvetian (Nz) J.Philpot C.Cassar
NR Polyxena L.Lafferty P.Payne
NR Redjina J.Martin A.Yates
NR Sky Royale A.K.Kelly D.P.Kelly
Fin.
Race 8 Results 16:00 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Beguilement C.N.Rawiller L.J.Mcgill
2 Wheal Grace J.Childs P.A.Preusker
3 Lolarosie J.D.Hill G.A.Thornton
4 Pritchett S.Vella W.P.Cerchi
5 Star Of Man - M.Cornish & D.Gaskin
6 Undoubtedly So J.J.Lloyd Mick Price & Michael Kent (Jnr)
7 Our Henrietta T.J.Bull D.R.Smith
8 Brother Paul J.Keating S.A.Dwyer
9 Composed Legend M.K.Julius P.A.Chow
10 Chas Marlow H.Grace A.Noonan
11 Memory Lane W.J.Egan A.J.Purcell
12 Tarryhoot - C.V.Kelly
NR Annemiek M.J.Lloyd M.A.Newton
NR Autumn's Best - C.Cassar
NR Desert Dreamer H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
NR Kodakhan - S.Lenehan
NR Sunday Night Tea J.Fry C.L.Marshall
NR Toojay L.Riordan N.J.Hobson
Fin.
Race 9 Results 16:30 06-07-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Miss Divine Em W.J.Egan P.Payne
2 Royal Tyke J.Martin K.P.Hann
3 Beejay's Hero L.Lafferty J.Barry
4 Wando Bel J.Fry D.N.Kolpin
6 Glenferrie Girl D.Holland A.J.Chambers
7 Magna Carta J.Childs P.W.Mckenna
8 Poppy's Orse H.T.Coffey A.R.Coffey
9 Highway To Success M.J.Lloyd N.J.Hobson
10 Equichunk - Jemma Louise & Jordan Frew
11 Polished Diamond P.M.Moloney M.J.Lindsay
NR Benatari J.Philpot C.Cassar
NR Grogans Anvil S.Vella W.P.Cerchi
NR He Can Star C.N.Rawiller L.J.Mcgill
NR Hervor T.J.Bull G.A.Osborne
NR Order Of Valour M.Poy H.Dwyer
NR Reard R.Mcleod J.J.Robinson
NR Sally Sells Shells (Nz) H.Grace R.A.Waymouth
NR Sister Joy - K.J.Talent

Hotels near Warracknabeal racecourse