racingstats247.com



RacingStats247 > Racecourses > Wodonga Nordcon LAND Park

Wodonga Nordcon LAND Park

Racecourse Details

Name Wodonga Nordcon LAND Park
Address Wodonga, VIC 3690
Country Australia
Code Flat
Surface Turf
Wodonga Nordcon LAND Park  

Latest Race Results

Fin.
Race 1 Results 13:00 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Top Critic - H.Dwyer
1 Amani Farasi C.N.Rawiller J.& C.Ledger
2 Gaudi Girl J.Noonan S.P.Nichols
3 Countess Tessa J.Martin J.J.Robinson
4 Beer On Ice J.Duffy P.F.Maher
5 Nomorearchie B.E.Grylls G.A.Osborne
6 Shiny Star M.J.Lloyd D.L.Mccrohan
9 Choosy Russe - D.R.Brideoake
10 Sneaky Swan H.T.Coffey R.A.Osborne
NR Baaqyah (Nz) D.W.Stackhouse Tom Dabernig & Ben Hayes
NR Bring A Dame L.King D.O'prey
NR Ghosted L.W.German W.Brisbourne
NR Star Of Manhattan - H.Dwyer
Fin.
Race 2 Results 13:30 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
0 Lingjun Topgun D.Moor J.R.Mcardle
1 Housay B.Allen S.H.Eden
2 Valoyd Rose L.King G.W.Egan
3 Shoot 'N' Run J.Noonan Jason Warren & Dean Krongold
4 Setlin Sage - S.Thompson
5 Wild Rover D.W.Stackhouse L. & T.Corstens
6 Jianzhang L.W.German W.Brisbourne
7 Sally's Gift - P.F.Maher
8 Vogospeed E.P.Brown S.Brown
9 Bostonic - A.B.Logan
10 Valley View L.W.German W.Brisbourne
11 Seismic Wave J.Keating B.E.Maher
12 Cheval De Frise J.Childs L.F.Oliver
NR Awesome Storm J.Martin C.J.Calthorpe
NR Bomberz Toyz M.J.Lloyd J.& C.Ledger
NR Okra J.Duffy A.Fitzgerald
NR Olive A.Bryan D.O'prey
NR Sunday Habit C.N.Rawiller P.F.Maher
Fin.
Race 3 Results 14:00 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Clean Hands T.M.Nugent D.O'prey
2 Ameripark L.King P.Donnelly
3 Evening Chaos H.Grace A.Carter-Smith
4 King Cranach J.Keating A.B.Logan
5 Betty's Reward T.J.Hope J.Sims
6 Ahadi Farasi M.Lawrence P.F.Maher
7 War At Sea M.J.Lloyd W.Brisbourne
8 Stern In Grinzing J.Noonan Jason Warren & Dean Krongold
9 Forex (Nz) J.Childs A.J.Corboy
10 Buster Fontein D.J.Dunn D.J.Mccarthy
11 Regal Rave (Nz) E.P.Brown B.J.Goodwin
12 Folk Hero D.W.Stackhouse Tom Dabernig & Ben Hayes
NR Art Major C.N.Rawiller R.E.Kingston
Fin.
Race 4 Results 14:30 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Orpheline T.M.Nugent Tom Dabernig & Ben Hayes
2 Lady Kermadec L.King D.O'prey
3 Squash - J.R.Mcardle
4 Raphael D.Moor J.R.Mcardle
5 Lastofthe Mohicans J.Noonan J.R.Mcardle
6 Riverina Bullet E.P.Brown Tom Dabernig & Ben Hayes
7 Foolish Boy N.Souquet A.J.Corboy
8 Rasmussen H.T.Coffey Tom Dabernig & Ben Hayes
9 Pink Flames J.Duffy P.F.Maher
10 Americconi D.J.Dunn D.O'prey
104 Miss Madec L.W.German W.Brisbourne
NR Confrontational - Jason Warren & Dean Krongold
NR Derugle Diamond (Nz) D.W.Stackhouse J.W.Scott
NR Exalted Crown J.Childs Mick Price & Michael Kent (Jnr)
NR Namakwa H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
NR Not A Zak (Nz) J.Noonan Jason Warren & Dean Krongold
NR Poet Warrior - J.R.Mcardle
Fin.
Race 5 Results 15:00 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Lady Day S.Hunter P.W.Burgun
2 Lightning Rider C.Quilty R.A.Hockley
3 Carwelkin M.J.Lloyd M.Thomas
4 Lady Magnus J.Martin C.J.Calthorpe
5 Von's Heroine T.M.Nugent Tom Dabernig & Ben Hayes
6 Molly Magic D.W.Stackhouse S.Thompson
7 Atunnah Courage T.J.Hope E.L.Haworth
8 Dataset J.Noonan S.P.Nichols
9 Volere L.W.German A.Dale
NR Credible Witness W.J.Egan S.R.Cameron
NR Marcheechi E.P.Brown L. & T.Corstens
NR Red Octane A.Bryan E.W.Nichols
NR Valentina Star M.Lawrence C.Maher & D.Eustace
Fin.
Race 6 Results 15:30 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Valour Elite W.J.Egan A.Dale
2 Lady L.King G.W.Egan
3 Tour Down Under R.E.Kingston
4 Sly Samba Deer E.P.Brown R.A.Osborne
5 Monsieur Macron (Nz) C.N.Rawiller K.Harris
6 Jazzles (Nz) T.M.Nugent C.Maher & D.Eustace
7 Nothing Needed D.Moor C.J.Nash
8 Rose Of Sebring D.W.Stackhouse Tom Dabernig & Ben Hayes
9 Dilettante C.Caserta C.J.Calthorpe
10 Seized J.Noonan D.C.Schmitt
11 Strikeman L.W.German S.Thompson
NR Encircle J.Duffy C.A.Weeding
NR Mamelon B.E.Grylls G.A.Osborne
Fin.
Race 7 Results 16:00 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Chipsaredown N.Souquet S.Thompson
2 Rapidora D.W.Stackhouse L. & T.Corstens
3 Last Hope C.N.Rawiller G.W.Egan
4 Orazio L.W.German W.Brisbourne
5 Lord Sundowner M.J.Lloyd R.G.Tait
6 Koa J.Noonan S.P.Nichols
7 Sasayuri J.Duffy S.S.Cunningham
8 Snows Bro W.J.Egan S.R.Cameron
9 Tycoon Roxy J.Keating A.I.O'neill
10 Equally Wild D.Moor J.A.Rooney
11 Flying Cyril M.Lawrence P.F.Maher
NR Midships (Nz) D.R.Brideoake
NR Mistake B.E.Grylls G.A.Osborne
NR Smokin' Salmon H.T.Coffey R.A.Osborne
Fin.
Race 8 Results 16:30 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Red Impulse E.P.Brown R.A.Osborne
2 Great Bay D.J.Dunn B.E.Maher
3 Starden Lass H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
4 Single Crown J.Childs Mick Price & Michael Kent (Jnr)
5 Esposito Gold C.N.Rawiller R.E.Kingston
6 Manhattan Sting - H.Dwyer
7 Mutual Respect H.Grace A.Noonan
8 Matador D.W.Stackhouse Tom Dabernig & Ben Hayes
9 Pot Black L.W.German N.J.Dyer
10 Frome The Stars M.Lawrence Mick Price & Michael Kent (Jnr)
11 Richwaite Lady A.K.Kelly G.W.Egan
NR Hunamosa (Nz) M.J.Lloyd L.F.Oliver
NR Just Stellar T.M.Nugent C.J.Davis
NR Keymaster - D.Reid
NR Pembroke Castle M.T.Aitken S.Brown
NR Stogursey Prince L.Lafferty P.Payne
Fin.
Race 9 Results 17:00 15-09-2020
Pos. Horse Jockey Trainer
1 Spanish Poet N.Souquet P.F.Maher
2 Does It (Nz) L.Lafferty P.Payne
3 Brother Paul M.J.Lloyd S.A.Dwyer
4 Fat Impacta T.M.Nugent W.M.Church
5 Bundoora D.J.Dunn S.A.Aldridge
6 Duke Of Castille L.King S.S.Cunningham
7 Blacklisted T.J.Hope D.Mcqueen
8 Judge Jeanine E.P.Brown S.Brown
9 If You Will D.W.Stackhouse R.A.Osborne
10 Rewarding Ruby J.Duffy C.J.Calthorpe
11 Think Music L.W.German J.M.Selman
12 Sister Hazel C.J.Davis
NR Fire Thunder J.Noonan Jason Warren & Dean Krongold
NR Scarlett Heart H.T.Coffey C.Maher & D.Eustace
NR Wave Reviews (Gb) S.Hunter P.W.Burgun

Hotels near Wodonga Nordcon LAND Park racecourse